הורים משתפים

"מסע משפחתי לשנת המצווה בהנחיית קרני, מה אומר ומה אספר: לפני שישבתי לכתוב ביקשתי מילדי תום (13) ונגה (10.5) לשמוע את תחושותיהם והתרשמותם מהתוכנית. נגה אמרה 'חוויה משפחתית, תורמת לאיחוד המשפחה; משימות מרגשות, מצחיקות ומעניינות, רעיון טוב; 'למשימות יש משמעויות רבות. מאחורי כל משימה יש מטרה'. לגבי הרגשתם במשימות הוסיף תום 'הרגשתי שמשימת הסנפלינג עזרה לי להתגבר על פחדים', ונגה שיתפה 'התרגשתי במשימה בבית החולים, כשראיתי שהילדים החולים חייכו ושמחו, שהצלחנו לשמח אותם'.

דומה שאין טוב מלשמוע את הדברים מפי הילדים שאת תגובותיהם הטבעיות הראשוניות ציטטתי מילה במילה. המסע המשפחתי גורם לכולנו, לכל בני המשפחה לחשוב ולעשות דברים רבים... שבלהט משימות היום-יום אנחנו דוחקים אותם לקרן זווית. לעשות, לבצע משימות שונות שבאמצעותן - החל משלב התכנון, שלב הביצוע ועד למסקנות שלאחר הביצוע  - אנחנו יכולים לחוש שאנחנו לא רק מדברים אלא גם עושים.... מדוע דווקא בשנת המצווה? המסע אינו בא להחליף את עריכת טקס בר המצווה... המסע הינו חוויה שמתאימה לכל עת, אך שנת המצווה הינה הזדמנות טובה מאין כמוה לעצור ולחשוב.... עריכת המסע דווקא בשנת המצווה נותנת תוכן מיוחד לשנה בה נפתח עבורם חריץ בדרך להכנסתם לגיל ההתבגרות ולעולם המבוגרים

כיצד ניתן להיכנס לחוויה של המסע המשפחתי? לבד – לפחות לאנשים כמונו שעובדים ועסוקים כל כך - כנראה שאי אפשר. בלי קרני כל זה לא היה קורה. כשנכנסנו לתהליך הבנו עד כמה נדרשת הנחיה ויד מכוונת ממי שיש לו ניסיון מקצועי אמיתי, מי שינחה אותנו לערכים ולמשמעויות העמוקות שעלו מתוך ההשתתפות בתוכנית... עם ההתקדמות בתכנית הבנו שהתרומה ההכרחית של קרני אינה דווקא בצד הטכני אלא בתוכן הערכי, והרי לשם כך באנו...אני מרגיש שהעובדה שהתכנון של המשימות נערך ביחד איתנו ובשיתוף פעולה מלא, תוך מתן תשומת לב לצרכינו – בין הצרכים הטכניים ובין הצרכים המהותיים, מאפשר לנו בלי מאמץ, בפשטות - ליהנות!

אנחנו נמצאים עתה באמצעו של המסע והתגובות החיוביות של הילדים נותנות לנו הרבה חשק ואנרגיה להמשיך. מצפים בכיליון עיניים לבאות".

שי, אב במשפחה ממסע משפחתי


 

"הי קרני, כבר זמן רב שאני רוצה לכתוב לך מילות תודה. הגעתי לקבוצת ההורים בהנחייתך אחרי הרבה התלבטויות וניסיונות של כל מיני ייעוצים הדרכות פגישות ומה לא...?!
סיפרה לי חברה טובה על ההנחיה היוצאת דופן שבה את מעבירה את המפגשים על ההדרכה, הרעיונות, ובעיקר על החוויה שבעניין.
באתי עם המון שאלות שקשורות בגידול ילדיי, עם תסכולים בחיי הזוגיות ועם מי שאני... וכבר במפגש הראשון כשאמרת את מילות הפתיחה ואת סיבת התכנסותנו ואת מה שנעשה יחד - הרגשתי (ולא טעיתי) שהנה סופסוף מצאתי את המקום הנכון. בהמשך התהליך (כך אני קראתי לזה) קיבלתי דרך חשיבה שונה ואחרת איך לראות דברים, איך להתנהג בסיטואציות ואיך להכיל את מי שמסביבי.

הדינאמיקה הייתה מדהימה
. לא תמיד פשוטה, אך העניקה לי הרבה!
אורך הרוח שלך, חוכמת החיים, השקט והנעימות בהעברת הסדנה גרמה לי לפתוח את הראש והרגש, ולרצות לשנות את הקיים, שבו כאמור לא הייתי מרוצה.
נכון שעבר זמן מה אך הדברים כל כך הוטמעו בי והשינוי הורגש מיד ולמעשה עד היום אני משתמשת בכלים שלימדת אותי.
עוד מילה אחת קטנה של תודה, והיא על שלא שכחת ועדיין אני מקבלת את ה"אימונון"  - "טיפים" שנותנים לי המון המון. אוהבת מאוד, מיכל". 


מיכל, השתתפה בקבוצת הורים 


 

"לקרני. אנחנו בעיצומה של תכנית בת המצווה בהנחייתך.

כבר לאחר מספר משימות, עוד לפני שהגענו לקו הסיום, אנו  מרגישים כי התכנית קולעת למטרות שהצבנו: מתן משמעות ערכית לשנת בת המצווה, שיתוף פעולה משפחתי וכמובן, התמקדות בילדה עצמה.

מאז שהתחלנו את התכנית, ילדת בת המצווה מקבלת התייחסות אישית, מאד נרגשת לקראת כל משימה ומשתפת פעולה בצורה שמלהיבה את כולנו.

אך מעבר למקום המיוחד שהיא מקבלת בתקופה הזו, אנו רואים את עיקר התרומה למשפחה כולה, וזו גם הייתה הסיבה לבחירת התכנית שלך מבין שלל התוכניות המוצעות לחגיגות בת/בר מצווה.

התכנית שלך מחייבת אותנו, ההורים, לקחת פסק זמן ולבחון את הדברים החשובים לנו באמת, ערכים ומתנות לחיים שהיינו רוצים להעניק לה ולכל אחד מילדינו. תהליך זה אינו קל וניסיונך המקצועי סייע לנו בכך.

בפועל, כל משימה מעלה נקודות למחשבה ומעוררת דיון משפחתי פתוח ומפרה. המשימות  דורשות התגייסות של כל בני המשפחה, תורמות לגיבוש ולאווירה בבית - דבר שהיה לנו מאד חשוב בעיקר על רקע העיסוקים הרבים של כל אחד מאיתנו והשחיקה מטרדות היומיום.

מאחר ומדובר בתקופה ארוכה, הקשר הרציף איתך מסייע לנו לדבוק במטרה, לעמוד בזמנים, להתייעץ במקרה הצורך ובעיקר מרגיע שיש אל מי לפנות.

עד לנקודת הסיום לפנינו עוד מספר חודשים יחד.

מאחלים לכולנו המשך תהליך משמעותי ותורם, ובעיקר הנאה מהדרך, משפחת עוז".

משפחת עוז, בימים אלה במסע משפחתי

 


"קרני שלום,

אני רוצה להודות לך מקרב לב על התמיכה החמה, החכמה, והמקצועית שאת מעניקה למשתתפים בתוכנית המנהיגות "קו הזינוק", למאמנים המתנדבים בה, ולנו בהנהלת הארגון.

היכולת שלך לראות את המתאמן הצעיר שעומד מולך כעולם ומלואו, ולהניע אותו למצוא בעצמו את השאלות והתשובות שמתאימות לו; הדרך הצנועה שבה את הופכת למודל לחיקוי, למרות שהנער הוא זה שתמיד במרכז. ההקשבה הסבלנית והשיקופים המדויקים, החיוניות והחיבור המיוחד לגיל הזה  - כל אלו הם נכס עבור המשתתפים שלנו.

באמצעות ההנחיה המקצועית שלך שיפרנו באופן משמעותי את ליווי המאמנים בקו הזינוק. באופן מדויק ורגיש זיהית את כל הצרכים שנותרו ללא מענה,  ולימדת אותנו כארגון להיענות להם: מפגשי המאמנים שאת מנווטת ביד אמן, החומר המקצועי שאת עורכת עבורם, ריכוז הדיווחים והמענה הזמין לקשיים מקצועיים.

זה תמיד תענוג גדול לראות אדם עוסק במקצוע שנראה כי נתפר למידותיו. אי אפשר לטעות בחדוות העשייה, חוכמת הניסיון והרצון התמידי שלך ללמוד עוד.

אנחנו מאחלים לך (למרות שאין לנו ספק) עשייה פורה שתשגשג ותצמיח, ומאחלים לנו עוד הרבה שנים של עשייה משותפת איתך.

באופן אישי, אני רוצה לאחל לך בהצלחה גם במסעות המרתקים שאת מתכננת עבור המשפחות ובני המצווה, אין ספק שאמליץ לכל מי שיתעניין בדרך משותפת ורלוונטית להעניק משמעות ערכית לאירועים מכוננים בחיי ילדיו ומשפחתו, לעשות את הדרך הזו איתך.

בברכה,

קרן חלק אלדר

מנכ"לית עמותת קו הזינוק 


"לפני קצת יותר משלושה חודשים יצאנו ל"מסע המשפחתי" שלנו לקראת חגיגת בר המצווה של בננו, ואני בטוחה שהבחירה לצאת ל"מסע משפחתי" היא המתנה המשמעותית ביותר עבורנו כמשפחה.

את קרני הכרנו עוד קודם והתרשמנו מאד מאישיותה ומהרגישות  שבה היא

מציגה את התוכנית המרתקת, המעצימה והמרגשת שבנתה.

זה התחיל במפגש ראשוני שבו בחנו את מרכיבי התוכנית והגדרנו לעצמנו את הכיוונים הנכונים לנו כמשפחה. קרני מציעה מגוון עשיר של פעילויות המושתתות על ערכים לפי בחירת המשפחה.

התרגשנו מאד לפני המשימה הראשונה. קדמה לה הכנת תיבת מכתבים שבה אנו מניחים את דפי המשימות ומקיימים במסגרת משפחתית טקס קצר של קבלה וקריאה של המשימה הבאה. 

כל אחת מהמשימות שכבר ביצענו הייתה חוויה מיוחדת במינה.

הילדים מרגישים שהם שותפים לעשייה שהיא רבת משמעות עבורם, הם חווים דברים שלא חוו עד כה ומבינים ומבטאים את המשמעויות, הערכים והרגשות  שלהם בעקבות ביצוע המשימות.

העיתוי של המסע בשנת המצווה של בננו היא בעינינו הזדמנות לעשות למעננו ולמען הסובבים אותנו, להתמלא גאווה וסיפוק וגם ללמוד הרבה מאד על עצמנו.

המשפחה מחכה בציפייה גדולה למשימות הבאות".


נורית, משתתפת עם משפחתה בימים אלו ב"מסע משפחתי"
 


"השתתפתי בשתי סדנאות הורים בהנחייתה של קרני: הראשונה כאשר ילדיי היו בני חמש ושנתיים, והשנייה התקיימה שנתיים מאוחר יותר. תוך כדי הסדנה הראשונה הרגשתי שאני חווה דברים שמאפשרים לי להיטיב את התקשורת עם ילדיי וכמו כן לכוון אותם לתקשורת טובה יותר ביניהם.

הסדנאות בהנחייתה של קרני מורכבות ממפגשים שבהם ישנה התנסות חווייתית בעולמם של הילדים והפנמה של הרגשות שהם חווים באינטראקציה איתנו, ההורים. התנסות זו אפשרה לי כאימא, להבין טוב יותר את התנהגות ילדיי וכתוצאה מכך לתקשר איתם בצורה פתוחה וטובה יותר.

חזרתי לסדנה נוספת מתוך צורך להעמיק את ההבנה שגובשה בסדנה הראשונה וגם מסדנה זו הפקתי הרבה מאד.

לקרני תרומה משמעותית לתקשורת החיובית ביני ובין ילדיי ובכלל בתוך המשפחה".

שם: אלונה, השתתפה בשתי קבוצות הורים 


"התרשמתי כי מעבר לעובדה שקרני משכילה מאוד ובעלת ידע נרחב בתחום ההורות, היא גם מנחה מקצועית מאוד, שהצליחה להעביר את הסדנה בצורה מובנית, מגוונת ומעניינת. לקרני רעיונות יצירתיים, יכולת מעולה להנחות קבוצה תוך שמירה על יחס של כבוד, אכפתיות, סובלנות  והגינות של כל אחת מהמשתתפות בסדנה. קרני הייתה קשובה מאוד לבעיות שצצו, ובחוכמתה הרבה, באמפתיה וברגישות שהפגינה כלפי המשתתפות יצרה אווירה נעימה מאוד בקבוצה.

קרני סיפקה לי ידע תיאורטי רב בתחום ההורות, הציגה נקודות מבט חדשה בהורות, הגבירה את מודעותי בתחומים הקשורים בחינוך הילדים (למשל בהצבת גבולות, דחיית סיפוקים, עידוד, הקניית ערכים וכו') וציידה אותי בכלים להתמודדות עם מצבים בחיי המשפחה ביום יום.

אף על פי שחלפו כ- 5 שנים מאז שהסתיימה הסדנה, אני ממשיכה להשתמש בעצותיה של קרני, וכשאני נזקקת לייעוץ משמעותי יותר - קרני מושיטה לי עזרה".

טלי, השתתפה בקבוצת הורים"אני חייבת לציין שקרני הצליחה לייצר בכל המפגשים אוירה נעימה וחמימה, כזו שמאפשרת דינאמיקה של שיתוף ולימוד. את הסדנה קרני ניהלה בנועם, לא באופן ביקורתי או מתנשא, והייתה קשובה לכל אחת ולכל עניין, תוך שהיא מקפידה לענות תמיד תשובות חכמות המאפשרות יישום בבית..... לעולם לא הרגשתי שקרני מתעייפת מלענות.

 

לסיכום, למרות חוסר הרצון ההתחלתי שלי להשתתף בסדנה למדתי המון, ולא רק איך לצאת ממצבים מסובכים, או איך לחנך את ילדי טוב יותר, אלא גם על עצמי. נושאים כמו שיתוף, אמפתיה והזדהות, בקשת עזרה, שעד אותה עת לא יכולתי להגדיר עצמי מולם, הפכו בעזרתה של קרני ברורים.

אני מניחה שיש אין ספור סדנאות מעין אלו, ואני בטוחה שהמנחות כולן מלומדות ובקיאות בעיקרי התורה. המבדל הוא מה מביאה המנחה מעצמה, תכונות האופי שלה האישיות, ההתנהלות שלה.

קרני כהן היא מנחת קבוצות מצוינת (שמאז אגב כבר השתתפתי בעוד מפגשים בהנחייתה). השילוב בין הבנה מוחלטת של החומר הנלמד ואישיות חזקה בעלת יכולת חשיבה מהירה, אלתור ואינטליגנציה רגשית גבוהה מאד - הופכות את הסדנה למנצחת.

מי שמעוניין מוזמן להתקשר אלי לקבל חוות דעת מורחבת".

טל אגרט הרפז, השתתפה בקבוצת הורים"תמיד חשבתי שכאשר יהיו לי ילדים אדע באופן אינטואיטיבי כיצד להתנהל כאימא לתפארת. אבין מיד את כל מצבי הרוח והניואנסים, את שנאמר במפורש ואת מה שבין השורות. הרי כך אנחנו האמהות, הידע הזה הרי "טבוע" בנו. כל שאצטרך הוא לסמוך על האינסטינקטים שלי ועל תחושות הבטן ... אך די מהר גיליתי שהמציאות אינה כה פשוטה. 

 

ממספר אנשים שונים הגיעו אלי המלצות חמות על קרני כהן - כמנחת קבוצות הורים על-פי שיטת אדלר. התגובה האינסטינקטיבית הייתה "מה פתאום – מה כבר אפשר לחדש לי". לשמחתי כבר הבנתי שלא תמיד כדאי לסמוך על האינסטינקטים ואף פעם לא מאוחר ללמוד דברים חדשים.

שמחתי להיווכח כי קרני כהן אכן הגשימה את כל ששמעתי עליה, ואף יותר. בהתנהלות נעימה, עם הרבה ידע ורגישות הצליחה לנטוע בקבוצה תובנות רבות.

במהלך הפגישות הופתעתי לגלות  עד כמה זווית הראייה שלי הייתה צרה. הצלחתי לפתח התבוננות שונה מזוויות חדשות (מודה, זה לא היה קל), שגררה בעקבותיה תגובות חדשות לסיטואציות נושנות ומוכרות, אשר הביאו לתוצאות מופלאות.

השינוי בהתייחסות – הדגשת החיובי, הרבה עידוד ותמיכה, נתינת חופש בחירה והחלטה, לקיחת אחריות (אפילו מגיל צעיר ביותר!) הוכיחו את עצמם כיקרי ערך.

אמנם הסתיים לפי שלוש שנים אך מאז, כל הזמן, מלוות אותי התובנות. בסדנה ניתנו לנו כלים להתמודדות במסגרת המשפחה והילדים, אך למעשה הם משמשים אותנו גם מול החיים עצמם – הרי אפשרות הבחירה היא תמיד בידינו..."

אסתי, השתתפה בקבוצת הורים 


".....ראיתי בקרני קודם כל אדם שאכפת לו וחשוב לו לעזור לי. קרני יודעת להקשיב בדרכה העדינה והאמיתית, ולעזור לך לעזור לעצמך.

הפגישה הראשונה הובילה לסדרת פגישות שעזרו לי..... קרני מקסימה, ואת זה תגלו בעצמכם, אבל אני גיליתי את עצמי. היכן אני נמצא במעגל קסמים שחשבתי שאני חי בו...פתאום דברים נראו לי אחרת. זה רק בזכות קרני. למדתי על עצמי המון ואם אשכח משהו היא הבטיחה שאני מוזמן לחזור לחיזוקים".

א.א, השתתף באימון אישי"לקרני יש דרך מאד מיוחדת ועצמאית להראות כיוון חדש כשאתה מרגיש שאתה לא מתקדם. היא נתנה לי להבין שיש עולם מלא של אפשרויות ודרכים להגיע - צריך רק באמת לרצות ובעיקר לעשות!

 

 

 

קרני, בזכות גישתה השקטה והרגועה אך יחד עם זאת הנחושה והאסרטיבית, בזכות הקשבתה המלאה והרעיונות שהיו לה לאורך כל עבודתנו המשותפת, בזכות זה שלא הייתה מוכנה לוותר ו"לעגל פינות", בהרבה מלים טובות ועצות שלא יסולאו בפז - עזרה לי לצאת לדרך חדשה ולגלות בתוכי יכולות שלא האמנתי שהן מצויות בי.

אני ממליצה בלב שלם ובטוח על  קרני כמאמנת מצוינת! היכולה לעזור לכל אחד ואחת, בצורה הכי מקצועית, נכונה ונעימה.

היתה לי חוויה נפלאה - שבאה בזמן הנכון - לעבוד איתה, ואני בטוחה שקרני יכולה לאמן ולקדם כל מי שמוכן לעבוד קשה".

רותי רוזנברג, השתתפה באימון אישי 


"אני כותבת דברים אלו מתוך רצון להביע את מה שמרגישה בלב.

אני רוצה לציין לחיוב את היכולת המופלאה שלך להוביל תהליך, לכוון ולשאול את השאלות הנכונות על מנת לאפשר לצד השני למקד את עצמו ולהגיע לתשובות הנכונות.

התהליך הנפלא הוביל אותי לתוצאות חיוביות והקנה לי את הכלים לתת תשובות, אשר ללא המפגשים אלו, לא היו יכולות לצאת לאור.
החיבור איתך הינו חוויה שתשאיר בי חותם.

חזקי ואמצי. את בהחלט ראויה להמשיך ולהוביל אנשים".

רבקה לס, השתתפה באימון אישי