מסלול אמהות - בנות

מסלול אמהות - בנות מותאם לבנות בכיתה ו' החוגגות את בת המצווה ולאמהותיהן , המסלול מתפרש על מספר חודשים וכולל 6 סדנאות*.

מניסיוני האישי, המסע הוא מתנה נהדרת וייחודית שנוכל להעניק לעצמנו כמשפחה ולציין באמצעותה אירועים כמו בר-מצווה, בת-מצווה, יום הולדת או כל אירוע חגיגי ומיוחד. ה"מסע" נבחר על ידי משפחות רבות כאחת האטרקציות לבני מצווה.

למסלול אמהות - בנות אני מביאה מניסיוני בהדרכת קבוצות נוער ולוקחת חלק פעיל בהדרכה עצמה, בשיתוף אנשי מקצוע נוספים, שמתחלפים בהתאם לנושא הסדנה.

סדנא מס' 1 –  בקשה וקבלת עזרה, שיתוף פעולה ואחריות במשפחה

כולנו נתקלים בקשיים ונזקקים מעת לעת לעזרה, על אחת כמה וכמה בגיל ההתבגרות שלעיתים מאופיין, בראיה קיצונית של דברים ובתחושה של חוויית קושי, בדידות וחוסר אונים.

בין שמים וארץ, בעזרת חבלים ומתקנים אחרים נבדוק יחד התמודדות עם פחד, גילוי אחריות, בקשה וקבלת עזרה ושיתוף פעולה. ננסה לזהות את אותם חבלים, שמסייעים לנו להרגיש בטוחים במצבי קושי ולהמשיך ולהתקדם לקראת המטרות והיעדים שכל אחת ואחת מכן מגדירה לעצמה.

משתתפות: המפגש יתקיים בקבוצה שכוללת עד 15 זוגות של אמהות - בנות.
מיקום המפגש:  המפגש יערך בחורשה שמיקומה יבוצע בתיאום מראש עם הקבוצה.

סדנא מס' 2 – קבלת החלטות, אמון, הדדיות והנאה במשפחה

יום גדוש במשימות שונות מבחינת תוכנן ודרך פתרונן. המטרה בכל משימה היא מציאת "המפתחות" הנכונים לקבלת החלטות והכל בכדי למצוא את תיבת האוצר ולהצליח בפיצוח קוד המנעול של התיבה. לאחר ביצוע כל משימה יזוהו וימוקדו התנאים בדרך לקבלת החלטות ויתורגמו לחיי היום יום, לדוגמה: הקשבה, שיתוף פעולה, בקשת עזרה, יצירתיות, חשיבה ותכנון מראש, תסכול פחד ועוד.....

משתתפות: המפגש יתקיים בקבוצה שכוללת עד 15 זוגות של אמהות - בנות.
מיקום המפגש:  המפגש יערך בחורשה שמיקומה יבוצע בתיאום מראש עם הקבוצה.

קיימת אפשרות (מומלצת מאד!!!) לשלב בין מפגשים 1 ו- 2 ולערוך מפגש בין יומיים, כולל שינה בחוץ.

סדנא מס' 3 -  העצמה נשית

באמצעות סיפורים והפעלות נפגוש שלל דמויות נשיות תנכיות וביניהן, דמות דעתנית שלא חששה להביע דעות לא מקובלות, דמות אחרת הנאלצת לקבל החלטות לא פשוטות ולעמוד מאחוריהן חרף הקשיים, את הפמיניסטיות הראשונות בעולם וכמובן לא נפסח על השימוש שעשו הנשים ביופיין.

סדנא מס' 4 – תקשורת בגיל ההתבגרות

גיל ההתבגרות מלווה בין היתר במתחים, בדיקת גבולות, מרד ותחושות בלבול אצל הבנות המתבגרות ואצל האמהות. תחושות אלה משפיעות לעיתים ואף מעיבות על התקשורת היומיומית. במפגש חווייתי תינתן לבנות ולאמהות הזדמנות משותפת, להתמודד עם עבודה יצירתית מאתגרת, הדורשת שיתוף פעולה. באמצעות התנסות בעבודת היצירה, ננסה יחד לבחון מחדש את השינויים באמונות, בתפיסות, ביחסים במשפחה ובמעגלים החברתיים, לאור האתגרים שגיל ההתבגרות מציב לבנות ולסובבים אותן.

משתתפות: המפגש יתקיים בקבוצה שכוללת עד 20 זוגות של בנות ואמהות.
משך המפגש: כ-3 שעות אקדמיות.

מיקום המפגש: בתיאום עם הקבוצה.

סדנא מס' 5 – רגשות, ניהול כעס והקשבה לגוף

בלבול, שינויים במצב הרוח, הסתגרות וכעס מאפיינים את גיל ההתבגרות. כעס הוא רגש אנושי שכולנו חווים במהלך היומיום. על אחת כמה וכמה אמהות למתבגרות הנדרשות לגילוי סובלנות וקבלה, אך לעיתים חשות תסכול, קוצר רוח, שמביאים לתחושת כעס. נשאל את עצמנו, מהו כעס? מה מכעיס אותנו? נזהה תחושות בגוף המתעוררות בכעס ודרכים להתמודד ולנהל אותו. אחת הדרכים שעשויות לעזור בניהול כעס היא יוגה. במפגש שנערך במקום קסום, נחווה סדנת יוגה בה נתנסה בנשימות, הרפיה, איבוד שליטה, נגיעות ותמיכות הדדיות וננסה לראות את הקשר בין יוגה לכעס.

משתתפות: המפגש יתקיים בקבוצה שכוללת עד 20 זוגות של אמהות - בנות.
משך המפגש: כ-3 שעות אקדמיות.

מיקום המפגש: בתיאום עם הקבוצה.

סדנא מס' 6 – נקיטת יוזמה, מעורבות חברתית והתנהלות בקבוצה

מה מעניין אותי? מה חשוב לי? איך אני משיגה את זה? מה חושבים עלי? שאלות אלה ואחרות מעסיקות את המתבגרות הנמצאות בשלב הגדרת זהות העצמית המחודשת שלהן וגם את האמהות בשלב של אמצע החיים. נקיטת יוזמה והתנהלות בקבוצה מהווים נדבך חשוב להשגת יעדים מטרות בחיים בכלל ובגיל ההתבגרות בפרט. הבנות והאמהות יקבלו פקודת מבצע לאיתור סוגיה המפריעה או מעסיקה אותן (בבית הספר, בעיר, במדינה וכד'). במהלך המבצע ידרשו הבנות והאמהות לכתוב עצומה, להחתים את קהל היעד ולשלוח לגורם הרלוונטי. במפגש נתמקד במעורבות חברתית, נקיטת יוזמה ובעשייה וארגון קבוצתיים.

להתאמת מסלול אמהות - בנות וקבלת הצעת מחיר אתן מוזמנות לצור קשר דרך האתר או להתקשר לנייד 054-6585828 

הסדנאות המוצעות גמישות וניתנות לשינוי ולהתאמה. כמו כן, הסדנאות מותאמות ומומלצות גם לגילאים אחרים.

 * אשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה ובקשה.

 * כמו יתר המסלולים, גם מסלול אמהות בנות גמיש לשינויים שעשויים לחסוך חלק מעלויותיו.

תיעוד המסע: קיימת אפשרות בתיאום מראש ובתשלום נוסף לתיעוד המסע בצילום תמונות או וידאו.