קרני כהן מנוח, מלווה ומדריכת הורים, מוסמכת בית הספר לחינוך באוניברסיטת בר אילן והשתלמויות במכון אדלר, בוגרת תוכנית אימון הורים בסמינר הקיבוצים, ומפתחת תוכנית "מסע משפחתי" החדשנית. שואפת לשינוי ערכי אמיתי, ומאמינה שהכול מתחיל במשפחה.

מסע משפחתי – הדבר הבא בתחום הדרכת הורים מקצועית

מסלול כיתתי

המסלול הכיתתי של מסע משפחתי מותאם לכיתה ו' או ז', גילאים שבהם לרוב חוגגים בר מצווה/בת מצווה ולכיתות גבוהות יותר וכולל 4 סדנאות*.

מניסיוני האישי, המסע הוא מתנה נהדרת וייחודית שנוכל להעניק לעצמנו כמשפחה ולציין באמצעותה אירועים כמו בר-מצווה, בת-מצווה, יום הולדת או כל אירוע חגיגי ומיוחד. המסע נבחר על ידי משפחות רבות כאחת האטרקציות לבני מצווה.

למסלול הכיתתי אני מביאה מניסיוני בהדרכת קבוצות נוער ולוקחת חלק פעיל בהדרכה עצמה, בשיתוף אנשי מקצוע נוספים, שמתחלפים בהתאם לנושא הסדנה.

מפגש מס' 1: תקשורת בגיל ההתבגרות – סדנת יצירה

זה לא סוד שגיל ההתבגרות מלווה במתחים, במרד, בתחושות בלבול ובבדיקת גבולות אצל המתבגר. מאפיינים טבעיים אלו משפיעים לעיתים קרובות על התקשורת היומיומית. מפגש חווייתי זה מציע לשני הצדדים הזדמנות משותפת להבין ולשפר את התקשורת ביניהם.

באמצעות התמודדות עם עבודה יצירתית מאתגרת הדורשת שיתוף פעולה, ננסה לבחון מחדש יחד, את השינויים באמונות ובתפיסות בעקבות האתגרים שמציב גיל ההתבגרות, ולהתבונן ביחסים בתוך המשפחה ובמעגלים החברתיים הנוספים.

משתתפים: המפגש יתקיים בקבוצה שכוללת עד 20 זוגות של ילד–הורה.

משך המפגש: כ-3 שעות אקדמיות.

מיקום המפגש: בתיאום עם הקבוצה.

מפגש מס' 2: בקשת עזרה וקבלת עזרה, שיתוף פעולה ואחריות – פעילות אתגרית

במפגש שיתקיים בין שמים לארץ ובעזרת חבלים ומתקנים אחרים, נבדוק יחד התמודדות עם פחד, גילוי אחריות, בקשה וקבלת עזרה ושיתוף פעולה.

ננסה לזהות את אותם החבלים שמסייעים לנו להרגיש בטוחים במצבי קושי ולהמשיך ולהתקדם לקראת המטרות והיעדים שאנחנו מגדירים לעצמנו.

משתתפים: המפגש יתקיים בקבוצה שכוללת עד 20 זוגות של ילד–הורה.

משך המפגש: כ-3 שעות אקדמיות.

מיקום המפגש: בתיאום עם הקבוצה.

מפגש מס' 3: רגשות, ניהול כעס והקשבה לגוף - סדנת יוגה

ילדינו המתבגרים חווים לא פעם בלבול, שינויים במצב הרוח, הסתגרות וכעס.

גם אנחנו כהורים למתבגרים, הנדרשים לגילוי סובלנות וקבלה, חשים לעיתים תסכול וקוצר רוח, שמביאים לתחושת כעס. במפגש זה נישיר מבט אל הכעס ונברר מה מכעיס אותנו. נזהה את התחושות הגופניות המתעוררות בעת כעס ונתנסה בדרכים מגוונות לנהל את הכעס, להתמודד עמו ולהפיג אותו.

במהלך הסדנה נתנסה ביוגה ונבדוק יחד את הקשר בין יוגה לניהול כעס: נלמד, בין היתר, כיצד לנשום, להרפות, לאבד שליטה, והכול תוך מגע תומך ודגש על הדדיות.

משתתפים: המפגש יתקיים בקבוצה שכוללת עד 20 זוגות של ילד–הורה.

משך המפגש: כ-3 שעות אקדמיות.

מיקום המפגש: בתיאום עם הקבוצה.

מפגש מס' 4: נקיטת יוזמה, מעורבות חברתית והתנהלות בקבוצה – סדנת "פקודת מבצע"

מה מעניין אותי? מה חשוב לי? איך אני משיג את זה? מה חושבים עליי? שאלות אלו ואחרות מעסיקות את המתבגרים בשלב הגדרת הזהות העצמית המחודשת שלהם. נקיטת יוזמה והתנהלות בקבוצה מהווים נדבך חשוב להשגת יעדים ומטרות בחיים בכלל, ובגיל ההתבגרות בפרט. בני ובנות הכיתה יקבלו "פקודת מבצע" לאיתור סוגיה שמעסיקה אותם (בבית ספר, בעיר, במדינה וכיו"ב). במהלך ה"מבצע" יידרשו בני ובנות הכיתה לכתוב עצומה בקבוצות, להחתים את קהל היעד ולשלוח לגורם הרלוונטי.

במפגש יושם דגש על מעורבות, על נקיטת יוזמה ועל ארגון ועשייה משותפת.

משתתפים: הכיתה כולה בשיתוף מספר הורים מתנדבים.

משך המפגש: כ-5 שעות אקדמיות.

מיקום המפגש: בתיאום עם הקבוצה.

מספר המשתתפים המקסימלי בקבוצה הוא 20 ילדים.

להתאמת המסלול הכיתתי וקבלת הצעת מחיר אתם מוזמנים לצור קשר דרך האתר או להתקשר לנייד  054-6585828

* הסדנאות המוצעות גמישות וניתנות לשינוי ולהתאמה. כמו כן, הסדנאות מותאמות ומומלצות גם לגילאים אחרים.

אשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה ובקשה.

* כמו יתר המסלולים, גם ה"מסלול הכיתתי" גמיש לשינויים שעשויים לחסוך חלק מעלויותיו.

תיעוד המסע: קיימת אפשרות בתיאום מראש ובתשלום נוסף לתיעוד המסע בצילום תמונות או וידאו.